Eğitimlerimiz

Satranç Eğitimi

Satranç Eğitimi

Satrançta birebir eğitim tabii ki pek çok derste olduğu gibi çok daha hızlı öğrenme sağlar. Yine çalışmaları 20 dakika ile sınırlamak şartıyla veli yukarıdaki rehber kaynaklarla çocuğuna satranç oynamayı öğretebilir. Eğitim yine muhakkak pratikle desteklenmelidir. Örneğin kalenin hareketini öğrettiyseniz kalenin karşısında değişik yerlere alabileceği taşları dizebilirsiniz. Hatta taşları dizerken çocuğunuzun gözlerini kapatmasını isteyerek dersi gizemli ve eğlenceli hale getirmek mümkün. Çocuğunuz çaktırmadan tahtaya bakabilir ve de bu ayrı bir eğlence konusu olacaktır.

Belli taşların hareketini (Örneğin Kale, Fil, Vezir) öğrettikten sonra tahtaya bol miktarda birbirini yiyebilecek taş koyarak mini bir oyun başlatın. 

Çocuğunuz taş yiyerek zafer kazanmanın zevkini yaşasın. Çocuğun içinde satranca karşı sevgi oluşturursanız devamı hızla gelecek ve dediklerinizi can kulağıyla dinleyecektir.Satranç eğitmeni olarak eğlenceli bir eğitim ile kendi oğluma 4 yaşında satranç oynamayı öğrettim. Açıkçası çocuğun satranç oynamayı erken öğrenmesi satrançtan daha faydalanacağı anlamına gelmez. Bu yüzden 5 yaştan önce satrancı çocuğun gündemine sokmaya gerek yok. Üstelik yaş küçüldükçe eğitimin zorlaştığı da bir gerçektir.

Satranç eğitiminde bilgisayar ve internetin faydası da oldukça fazla Satranç Oyna Bölümünde “Taş Yemece” bölümü ile taşların hareketini pekiştirtebilirsiniz. Aynı bölümde “Türkçe Satran Programı” oldukça kolay bir bilgisayar. Siz de oğlunuza yardım ederek onun kazanmasını sağlayın. İlk oyunlarını sizle yapacak. Ona bol bol taş yeme fırsatı verin ve onun kazanmasını sağlayın!